Co trzeba jeszcze wiedzieć zanim zlecisz odbiór przesyłki

Brak komentarzy Permalink
Co trzeba jeszcze wiedzieć zanim zlecisz odbiór przesyłki

Czasami zdarza się, że mamy potrzebę odebrania przesyłki z innego miejsca.
Dobrze jest wiedzieć o kliku rzeczach, a garść porad, publikujemy poniżej:

– bezpieczne opakowanie leży w obowiązkach Nadawcy, upewnij się, czy należycie zabezpieczył towar
– zadbaj o to, żeby Nadawca wiedział, dokąd ma wysłać, przesyłkę, podaj mu dokładny adres, oraz numer telefonu kontaktowego
– jeśli dany przewoźnik odbiera na podstawie wysłanej etykiety na maila, pamiętaj
przesłać ją Nadawcy, lub zlecić wysłanie jej przez nas.
– często duże firmy mają wiele przesyłek do wydania na magazynie, do różnych Klientów, dla usprawnienia pracy, posługują się numerami referencyjnymi, numerami faktur czy magazynowymi, upewnij się czy nie potrzeba takiego numeru, do identyfikacji paczki. Koniecznie wpisz ją w uwagach.
– jeśli kurier sam przykleja etykiety, lub wypisuje list, poproś Nadawcę o sprawdzenie czy poprawnie to zrobił. Pamiętaj, że podpisanie listu wiąże się z akceptacją jego danych. Prawidłowe wskazanie paczek do oklejenia, również leży w obowiązkach Nadawcy.
– jeśli do wysyłki jest więcej przesyłek o różnych wymiarach, poproś, żeby Nadawca właściwie okleił etykiety, zgodnie ze wskazanymi wymiarami na etykiecie.
– po otrzymaniu przesyłki, zalecamy sprawdzenie przy kurierze jej stanu. Jeśli widzimy jakiekolwiek uszkodzenia opakowania, sprawdź stan przesyłki i spisz protokół szkody z kurierem.
– zwróć uwagę, że w niektórych krajach, nie stosuje się skanerów do odbioru, a często data odebrania, bądź nie odebrania przesyłki wpisywana jest wieczorem w spedycji. Dane śledzenia, mogę się pojawić z opóźnieniem.
– pamiętaj, że jeśli masz pytania, wątpliwości, potrzebujesz pomocy, możesz się z nami skontaktować, napisać maila, zawsze służymy pomocą.
pozdrawiamy
Zespół Pack4you

O autorze admin

Dodaj komentarz