Czym różni się kurier GLS od kuriera UPS

Brak komentarzy Permalink

W przypadku przesyłek międzynarodowych mamy w ofercie do wyboru dwóch kurierów GLS i UPS.
Kurier GLS, w przypadku naszej oferty realizuje transport wyłącznie do krajów Unii Europejskiej oraz tych w poza Unią jak Szwajcaria, Serbia. W przypadku tego przewoźnika nie trzeba mieć drukarki, ponieważ kurier sam przywozi etykiety. Zadaniem Nadawcy jest tylko wskazać paczkę do oklejenia. Wiąże się to z tym, że pobranie etykiety przez kierowcę, możliwe jest tylko rano, tak więc zamówienie należy złożyć dzień wcześniej. W przypadku odbioru paczki z zagranicy, nawet do godziny 12.30 dzień wcześniej, niektóre odziały w Europie bowiem nie drukują etykiet rano, tylko w godzinach działania biura. Kurier GLS, posiada swoje filie w Europie, zdarza się jednak, że ma podpisane umowy z Partnerami, jak np. w przypadku paczek do Anglii z Parcel Force. Ubezpieczenie paczki, jest w cenie przesyłki i wynosi do 6000 PLN. W przypadku dostawy lub odbioru przesyłki, możemy na życzenie Państwa uzyskać numer telefonu do kuriera.

Przesyłka za pośrednictwem UPS, wymaga wydrukowania etykiety z adresem, przygotowanej przez nas i wysłanej na maila, dzięki temu, odbiór można zlecić z reguły jeszcze tego samego dnia. Zleceniodawca musi ją przekazać Odbiorcy, żeby okleił przesyłkę. UPS dociera w wiele miejsc na świecie i oprócz serwisu drogowego o standardowym terminie realizacji, posiada również lotniczy. Przesyłki poza Unię realizowane są wyłącznie takim kanałem dostawy, jako pilny ekspres server i ekonomiczny UPS Worldwide Expedited. Dzięki temu wyślemy więc zarówno paczkę do USA jak i pilny list na Ukrainę czy ważne dokumenty do Meksyku.
W przypadku niepowodzenia odbioru przesyłki, koniczne jest ponowienie odbioru na następny dzień, nie odbywa się on automatyczne, w przypadku nieprzygotowania paczki i niemożliwości jej odbioru w danym dniu, należy zgłosić ten fakt na adres mail Pack4you.

W każdym przypadku służymy pomocą przy realizacji zlecenia i wyborze Kuriera.

pozdrawiamy
Zespół Pack4you

O autorze admin

Dodaj komentarz